Pozor, cintoríny sa neposypujú !

Autor: Angelika Horňáková | 15.1.2016 o 16:58 | Karma článku: 9,79 | Prečítané:  1368x

Niekto by si pomyslel, že si vymýšľam, že jednoducho nie je možné, aby sa  mi diali také bláznivé veci. No dejú sa a skoro denne.

Dnes sme sa dôkladne postarali o moju klientku a hoci sa vonku vystriedalo mnoho podôb počasia, od snehu, po slnečné, až daždivé, musela som zájsť do lekárne a pekárne. Moja klientka býva v Leondingu, na kopci a ak chcem na námestie, kde sú potrebné obchody a inštitúcie, chodievam cez cintorín. Denne. Tak si vykračujem cez ten cintorín, keď som zbadala ženu, ktorá kľačala medzi hrobmi. Pozrela na mňa a zúfalým hlasom zvolala :

- Prepáčte ! Mohla by ste mi pomôcť vstať ? Šmykla som sa a akosi mi to nejde.

Ako správna opatrovateľka, s dobrými a profesionálnymi ,,grifmi", som hneď k nej podišla, zhodnotila situáciu, váhu, výšku a moje zostatkové sily. Jednou nohou som sa zaprela o vedľajší hrob a pomáhala babke vstať. Dosť sa šmýkalo a už  keď bola na nohách, v tom mi tá moja uletela, šmykla sa na kameni a hoci ma pani chcela ratovať , zvrtlo ma horeznačky rovno na ten hrob !

Myslela som, že umriem. Napriek vetrovke a nohaviciam som cítila , pichnutie a bodavé bolesti. Pozriem sa nahor a nado mnou sa týčil zlatý nápis GERHARD...Ležala som tam, nedokázala sa pohnúť, kvôli hrubému oblečeniu a bolesti. Pre zmenu mi teraz pomáhala tá zachránená ,stará pani. No potmehúdsky sa chichotala.

- Prepáčte..ale je to veľmi komické... - smiala sa.

Radšej som jej nič nevravela. Hlavne, že sa mi konečne podarilo vstať. Na krku ihličie a hlina, dve skalné ruže , zapichnuté na zadnici, na hrobe polámané dva kvietky, inak škoda takmer zanedbateľná. Prežila i malá tuja, či niečo podobné, posiate červenými bobuľami, ktoré som mala v kapucni, ako v nejakom vtáčom krmítku...

- Och... - nahlas hreším - Musím to nejak napraviť ! Priľahla som hrob nejakému pánovi...

Stará pani mi pomohla s úpravou hrobu, neprestajne sa smejúc. Naraz povedala :

- Nerobte si starosti . Ja som toho Gerharda Stohla poznala... on mal vždy rád ženy. Bol to taký sukničkár... určite sa potešil ! -

No uznajte ! A vraj Rakúšania nemajú zmysel pre humor ! Veď to, čo tá pani povedala, to nevymyslíš. Zasmiala som sa i napriek boľavým krížom . Takže, dnes som si už poležala v hrobe. Nie je to bohvieaký, povznášajúci pocit . Možno sa však potešil pán Gerhard....

Vidíte ? Chcete pomôcť a nakoniec sa všetko zvrtne inak. Na vine budú, ako vždy cestári.  Cintorínske cestičky sa totiž neposypujú... No teší ma fakt, že som sa nedolámala, svet sa nezrútil a rozosmiala som jednu pani... To je dosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?