Ženská nelogika

Autor: Angelika Horňáková | 10.1.2016 o 10:54 | (upravené 10.1.2016 o 11:05) Karma článku: 12,45 | Prečítané:  13259x

Rozhodla som sa radikálne zmeniť spôsob lovu pozostalých mužov. Teda tých, ktorí za niečo stoja. Po pár pádoch a sklamaniach z ich vnútornej hniloby, po pár návštevách psychológa som sa konečne rozhodla.

Objektívne som zhodnotila vlastné požiadavky. Internetová zoznamka ma totálne zdeptala. Úprimne som sama na vine. Uverím peknej fotke a precízne zmáknutému profilu.

Vsadila som teda na pravdu. Napokon i ja sama som zavádzala a retušovala charakter, či fyzické predispozície – alá – SEXICA.

Prvá vec – BYŤ SAMA SEBOU ! To odradilo hneď 80 percent nádejných uchádzačov. Som totiž hrozne panovačná, lenivá, v posteli priemerná a na život ako za trest. Po priznaní si svojej nadpriemernej obyčajnosti a dlhodobým pátraním po zoznamkách mi ostalo šesť mužov, zapadajúcich do mojich predstáv. Začala som teda so seba prezentovaním.

Prvý adept bol ukecanejší ako Hanzlík v Postřižinách. Rozprával o všetko, dokonca i o veciach, ktoré sa doteraz nestali. To som prehltla. Lahodil mi aspoň jeho perfektný chrup a mentolový dych. No len čo si sadol vedľa mňa do auta, ktoré som trápila čerstvým vodičákom, stíchol. Držal sa palubovky a v očiach mal výraz šialenca. Domov som ho neodviezla. Takmer vyskočil za jazdy, bledý ako plienka na šnúre a pozdravil ma slovami – Ste časovaná bomba na ceste ! Ľutujem, že som si k vám sadol ! Skoro ste ma zabili ! –

Pochopila som, že precitlivení muži nie sú pre mňa. Mal pevnejší chrup ako nervy.

Druhý muž naše stretnutie neustále odkladal. Zvolila som taktiku úprimnosti. Pozvala som ho k sebe domov. S heslom – Som sama sebou !  Bez pretvárky. Neupratala som, nepucovala svoj byt ako mnohokrát predtým. Večeru som tiež neriešila. S fotkou na profile sa zhodoval na chabých 10 percent. Aj to hádam v minulom storočí. Pri komunikácii ma značne rušili jeho bokombrady. Inak mi imponovala jeho výška a hlboký hlas. Zo začiatku. Potom uvalil na mňa vlnu kritiky. Očakával honosnú večeru a byt, voňajúci jeho matkou. Za pár minút, kým sme čakali na pizzu mi stihol pripomenúť generačné povinnosti ženy a kvality, zaručujúce úspech. Očami sa nepekne pustil i do mojich papúč, ktoré čaptali pohodlím i časom.

Na pizzu nečakal. Vyhodil sa sám.

Tretí, nádejný partner vyzeral absolútne normálne, takmer identicky so štvrtým. Obaja však boli nedočkaví. Trojke nevadila moja negramotná jazda v aute, no stihol mi na červenej strčiť ruku medzi stehná. Odniesol si to predný nárazník a jeho drahé okuliare.

Štvorka ma prilačil vo výťahu o tlačítka a zastavil dýchanie jazykom, ktorého koniec siahal až k mandliam. Vykopla som ho symbolicky na štvrtom poschodí. V živote ma nik tak neoslintal a to som chovala boxerov.

Piateho adepta som pozvala do kina. Milujem rozprávky. Mal krásny profil a svedčilo mu to i cez 3D okuliare. Dokonca mi veľkoryso kúpil colu a popcorn. Kreslená, ľúbostná scéna Shreka s princeznou ho zrejme tak vzrušila, že ma chytil za ruku a stisol.

- Máš studené rúčky.. – zašepkal a potom si ju požičal a snažil vopchať do nohavíc. Došlo mi, že to, čo držím nie je ruka. Ale držala som. No keď ma nútil k pohybom, vysypala som mu ten popcorn na hlavu. Vyhodili nás. Stihol mi ešte poriadne naložiť do frigidných hysteriek.

Šestku som si intuitívne nechávala na koniec. Venovala som jej väčšiu a dôkladnejšiu prípravu. Šla som charakterom i vizážou do naha. Chcem, aby ma chcel takú, aká som ! Žiadny kompromis, ale ucelená láska na prvý pohľad. I tie ďalšie. Zázrak sa udial prirýchlo. Nevadilo mu moje šialené jazdenie, mizerná kuchyňa, neuprataný  byt , ani drobné úchylky. Práve naopak. Bol očarujúci, vysoký, urastený a veľmi tolerantný. Miloval sa ako boh.

No niečo sa stalo. Nemohla som ignorovať jeho priveľké, nosné dierky. Boli ako dva tunely, z ktorých trčali chlpaté buriny. Ak by som do nich zakričala, ozveny by sa trieštili o nosové prepážky ešte pár dní. Opustilo ma moje nadšenie a zradila ženská nelogika, povrchnosť a idealizovanie. Vyhodila som ho... Kvôli tým dierkam.

Keď som sa prebudila, zistila som, že to bol iba sen. Vedľa mňa ležal môj muž vo svojej obyčajnej prítomnosti. Nemohla som sa vynadívať na jeho nádherné, maličké nosné dierky. Pobozkala som ho.

Prebudil sa, prekvapene na mňa pozrel a spýtal sa :

- Čo sa stalo ?

- Ale nič... len som rada, že ťa mám. A vieš o tom, že máš pekné nosné dierky ?

- Hmmm ? A to ti nevadí, že nimi vždy chrápem? – smial sa.

- Už nie...čo tam po chrápaní. Hlavne, že som pri tebe taká aká som. A ty tiež.

Nepochopil. Na neho som žiadnu prípravu nemala. Len som sa raz zobudila a zistila, že ho mám. Uľavilo sa mi. S mojou povahou by som sa stratila vo večnom pátraní a hľadaní chýb. Moja šťastná sedmička. Reálna a zvyknutá na moju nahotu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?