Predám stále prázdnu chladničku.

Autor: Angelika Horňáková | 11.11.2015 o 14:52 | Karma článku: 11,72 | Prečítané:  2572x

Hovorí mi kamarátka. - Porazí ma z toho, keď prídu moje detiská zo škôl domov, otvoria chladničku a povedia - Nemám čo jesť ! Chladnička je prázdna ! To je zázračná veta.

- Už som rozmýšľala nad tým, že vezmem deti k očnému, lebo chladnička je vždy plná. Len si vybrať.

- Vieš čo ? Tak ma nahnevali, že som tú chladničku vyčistila a nechala totálne prázdnu. Ostatok som dala susede do úschovy.

Ako prvý došiel zo školy syn. Zložil sa, uši mal ešte čerstvo otlačené od mobilu. Prv pozeral do hrncov, ovoniaval a potom otvoril chladničku. Pozeral do nej ako potkan spoza debny. Pozeral, zatvoril, opätovne otvoril a vyšklebil ústa.

- Mami ?!  Ta čo nás vykradli ???

Ona sa postaví od stola a spoza jeho pleca nazrie do chladničky.

- Veď ja tam vidím maslo, vajíčka, salámka, aha jogurty, nátierka, tuto mlieko, vzadu treska, oškvarky, v hrnčeku polievočka od včerajška, párky... a tam dva kúsky bábovky...

Syn na ňu neveriacky pozerá, či náhodou neprišlo mame zle.

- Ale mami ! Veď tu nič nie je! Chladnička je prázdna !  Robíš si srandu ? -

Ona sa usmeje a povie -

- No tak vidím, že zrak máš v poriadku. Naozaj tam nič nie je. To všetko, čo som menovala tam bolo včera, keď si tvrdil, že nemáš čo jesť, že je chladnička prázdna ! Už vidíš ten rozdiel ? Teraz je prázdna !

Syn iba kývol plecami a urazene odišiel. Tú istú mašinériu podstúpila dcéra. Napokon vytrestala ich chronickú slepotu a na druhý deň ich prinútila, aby šli pre všetko ku susede. Kolegiálne naplnili chladničku, takmer sa pobili o jogurty i zabudnutú tresku, ktorú akože nevideli predtým.

- Teší ma, že ste konečne vyzdraveli a vrátil sa vám zrak! - smiala sa spokojne.

Bavil ma jej vtipný um. Vravím jej - Len počkaj, ako dlho im to vydrží !

Ona na to - Mám plán B ! Rozmaznané deti predať nemôžem... tak sa zbavím chladničky. Dám si inzerát, že predám večne prázdnu chladničku ! Veď na čo mi je vždy prázdna ?

Zasmiala som sa. Napadlo mi, že vlastne i u nás začína mať chladnička rovnaké príznaky, vyvolávajúce u mnohých náhlu slepotu. Možno sa nakoniec zíde niekomu, kto nemá prázdnu chladničku, ale len žalúdok...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?