Gentlemani

Autor: Angelika Horňáková | 20.10.2015 o 10:52 | Karma článku: 11,67 | Prečítané:  1900x

Ohýbaj ma mamko, pokým som ja Janko ! Čo ak je času na takéto ohýbanie žalostne málo ? Vtedy prichádza rýchla výchova, či zásah ,, zhora".

Mestská doprava v Prešove.

Tlačenka von a dnu. Miestenky sa rozdávajú podľa etiky a výchovy. Generačne sa však slušnosť zmenila. Česť výnimkám ! Učili nás, že je potrebné a  slušné uvolniť miesto starším, či tehotným ženám...

Po chvíli sa vzduch v preplnenom autobuse mení na nedýchateľný a všetky uchopiteľné predmety dusí ruka v ruke. Vo štvorke sedadiel sa chichotala skupinka chalanov. ,,Násťroční" značkovali svoju identitu smartfónmi a hurónskym smiechom. To, že dve staršie ženy stáli nad nimi ich vôbec nerušilo v ich družnej debate o ničom. Ani okolité pripomienky a vztýčený prst muža, ktorý sa podobal na Drakulu.

Ďalšia zastávka vyštvala von ľudí, ktorí potrebovali kyslík a priestor. Štvorlístok ostal sedieť, aby mohol naďalej klať oči i nervy.

Tu nastúpila babka a zadychčane si to mierila rovno k chlapcom. Chvíľu stála a keď nezabral očný kontakt povedala :

- Chlapci... ta nepušcice me šednúc ? Še nehaňbice ? ! -

Nulová odozva. Vodca skupinky sa zaškeril i s obrovskou dierou v uchu , rozhliadol sa a povedal :

- Však tam vpredu máte voľné ! -

Babka sa na okamih zadívala do priestoru a odrazu sa čosi stalo. Autobus prudko pribrzdil a stará pani i so svojimi štedrými proporciami skončila na kolenách dvoch vzdorujúcich mladíkov. Oči im vyliezali z jamiek, lapali po dychu a chceli sa postaviť. No bolo neskoro.

Babka sa spokojne uložila na ich lonách , boľavé nohy vystrela a tým naproti, čo šokovane otvárali ústa, nanútila svoje tašky. Štvorlístok, zavalený náhlou tiažou stíchol, šetriac dychom. Okolie cestujúcich uznanlivo tlieskalo. Babka sa chichotala.

- Ďakujem... chlapci. - spokojne sa pomrvila a s úsmevom zapózovala žene, ktorá si toto ,, gentlemanské gesto" odfotila.

- Musíme vystúpiť ! - zvolal priduseným hlasom vodca, snažiac sa vyslobodiť aspoň ruku spod babkinho zadku.

- Máte smolu ! Vystúpite až na stanici ! Ja rada, že šedzim ! Znace jaké je pre mne ťažké, še postavic ? Druhý raz sa naučíte ! A nemrv še teľo s tými kostnatými koľenami, bo me kolú do krížov ! -

Ich parťáci zhodili tašky a zbabelo ušli. Vodca s kamarátom museli s babkou v náručiach zotrvať a rátať pomliaždeniny. Tie na ich egu však boleli rozhodne viac. Zvíťazila spravodlivosť,či hrubá sila ? Je to jedno ! Na stanici vystúpila babka i s taškami a dvaja krívajúci chalani, ktorí sa jej vyhýbali ako čertovi. Babka sa fičúrsky usmievala a niesla si so sebou i uznanlivé pohľady autobusu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?