Gentlemani

Autor: Angelika Horňáková | 20.10.2015 o 10:52 | Karma článku: 11,64 | Prečítané:  1912x

Ohýbaj ma mamko, pokým som ja Janko ! Čo ak je času na takéto ohýbanie žalostne málo ? Vtedy prichádza rýchla výchova, či zásah ,, zhora".

Mestská doprava v Prešove.

Tlačenka von a dnu. Miestenky sa rozdávajú podľa etiky a výchovy. Generačne sa však slušnosť zmenila. Česť výnimkám ! Učili nás, že je potrebné a  slušné uvolniť miesto starším, či tehotným ženám...

Po chvíli sa vzduch v preplnenom autobuse mení na nedýchateľný a všetky uchopiteľné predmety dusí ruka v ruke. Vo štvorke sedadiel sa chichotala skupinka chalanov. ,,Násťroční" značkovali svoju identitu smartfónmi a hurónskym smiechom. To, že dve staršie ženy stáli nad nimi ich vôbec nerušilo v ich družnej debate o ničom. Ani okolité pripomienky a vztýčený prst muža, ktorý sa podobal na Drakulu.

Ďalšia zastávka vyštvala von ľudí, ktorí potrebovali kyslík a priestor. Štvorlístok ostal sedieť, aby mohol naďalej klať oči i nervy.

Tu nastúpila babka a zadychčane si to mierila rovno k chlapcom. Chvíľu stála a keď nezabral očný kontakt povedala :

- Chlapci... ta nepušcice me šednúc ? Še nehaňbice ? ! -

Nulová odozva. Vodca skupinky sa zaškeril i s obrovskou dierou v uchu , rozhliadol sa a povedal :

- Však tam vpredu máte voľné ! -

Babka sa na okamih zadívala do priestoru a odrazu sa čosi stalo. Autobus prudko pribrzdil a stará pani i so svojimi štedrými proporciami skončila na kolenách dvoch vzdorujúcich mladíkov. Oči im vyliezali z jamiek, lapali po dychu a chceli sa postaviť. No bolo neskoro.

Babka sa spokojne uložila na ich lonách , boľavé nohy vystrela a tým naproti, čo šokovane otvárali ústa, nanútila svoje tašky. Štvorlístok, zavalený náhlou tiažou stíchol, šetriac dychom. Okolie cestujúcich uznanlivo tlieskalo. Babka sa chichotala.

- Ďakujem... chlapci. - spokojne sa pomrvila a s úsmevom zapózovala žene, ktorá si toto ,, gentlemanské gesto" odfotila.

- Musíme vystúpiť ! - zvolal priduseným hlasom vodca, snažiac sa vyslobodiť aspoň ruku spod babkinho zadku.

- Máte smolu ! Vystúpite až na stanici ! Ja rada, že šedzim ! Znace jaké je pre mne ťažké, še postavic ? Druhý raz sa naučíte ! A nemrv še teľo s tými kostnatými koľenami, bo me kolú do krížov ! -

Ich parťáci zhodili tašky a zbabelo ušli. Vodca s kamarátom museli s babkou v náručiach zotrvať a rátať pomliaždeniny. Tie na ich egu však boleli rozhodne viac. Zvíťazila spravodlivosť,či hrubá sila ? Je to jedno ! Na stanici vystúpila babka i s taškami a dvaja krívajúci chalani, ktorí sa jej vyhýbali ako čertovi. Babka sa fičúrsky usmievala a niesla si so sebou i uznanlivé pohľady autobusu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?