Akčná opatrovateľka, alebo Batman versus Spiderman

Autor: Angelika Horňáková | 21.3.2014 o 10:16 | (upravené 21.3.2014 o 11:21) Karma článku: 18,51 | Prečítané:  1599x

Život prináša neuveriteľné chvíle, keď vám ten ktorý okamih pripadá absurdný, no časom sa z neho vykľuje úsmevný zážitok, ktorý rozosmeje zakaždým, keď si naň spomeniete. To by sa mne určite nestalo - poviete si. Nuž, nikdy nehovor nikdy.

Anka pracovala v malom mestečku, kdesi pri Viedni. Žena, ktorá mala doma na Slovensku taký frmol, že bola rada, keď šla do práce, kde si oddýchla. S mužom chovali statok a obrábali políčka, roboty vyše hlavy. Ruky a nohy zodraté úmornou lopotou, ktorá ako to už dnes býva nepokryla výdavky, spojené s platením vysokých škôl detí, energií a hypoték... A tak odišla do Rakúska. Prv s obavami, neskôr to brala ako liečebný pobyt. V Rakúsku mohla konečne dočítať knihu, dopliesť svetrík a dopriať si relax pri prechádzkach s babkou.

Bývali v zástavbe rodinných domov. Poznáte to, domčeky, ktoré sa o seba opierali a šepkali si cez spoločné múry príbehy vedľajších susedov. Podobali sa ako vajce vajcu, snáď len predzáhradky slúžili na identifikáciu toho- ktorého majiteľa. Anka bývala v jednom z takýchto domov. Dolné poschodie obývali s babkou a horné mal k dispozícii  vnuk Hans - vysokoškolák. Máločo sa však videli, bol rozlietaný, s mrvami v zadku, ako všetci mládežníci. A tak trávili väčšinu času s babkou samé, v idylke a nekonečných rozpravách na terase. Babka rada konverzovala a Anka ďakovala Pánu bohu za to, že má tú najlepšiu pacientku, akú si len mohla želať.

Rakúšania sa radi zabávajú a patrične vedia sláviť svoje sviatky. Anka však tento spoločenský život sledovala len z okienka svojho sveta pohody a ticha. Keď prišli fašiangy a karnevaly, šokovali ju síce obludy, ktoré sa vláčili mestom, no pustila to z hlavy.

Jeden taký víkend došiel mladý Hans a keď ho zbadala dolu v kuchyni, pri večeri, zľakla sa. Bol oblečený v kostýme Batmana, šťúply a vysoký, skade ruka, skade noha a poskakoval okolo babky ako pavúk, ktorého držíte za nohu. Vraj ide na akúsi karnevalovú párty, tak nech ho nečakajú a kľudne si ľahnú.

Onej noci ju však pobolievala hlava a akosi sa jej nedarilo zaspať. Prevracala sa z boka na bok, ako kurčiatko na ražni a nič. Tak vstala, zapla si televízor a prepínala kanály len tak bezcieľne a záujmu. Práve začal Spiderman. Začiatok filmu ešte vnímala až kým neupadla do akejsi letargie...

Zobudila sa na to, že má stŕpnuté nohy, no hlava prestala bolieť. V telke Spidermana vystriedal teleshop. Pozrela na hodiny, bolo pol štvrtej nad ránom. No pekne. Otvorila si balkónové dvere a unavene ľahla. Vtom začula šramot. Prudko sa posadila a srdce jej začalo splašene biť, keď vo svetle záclony zočila tieň... Akási tmavá postava sa krčila na terase, pokúšajúc sa nájsť vchod do domu. Zlodej ! To bolo prvé, čo ju napadlo. Veď aj v susednom meste vykradli pár ľudí, boli toho plné noviny...  Opatrne vstala, odhrnula záves a vtedy ho zbadala. Spiderman. Jej fantázia začala naplno pracovať a pud sebazáchovy rástol rýchlejšie ako triezvy úsudok typu : dvakrát meraj a raz rež ! Spiderman, nespiderman, tu si skončil !

Rýchlo a zbesilo, tak by sa dala opísať pár sekundová  akcia útočného výpadu slovenskej opatrovateľky. V momente držala v ruke hliníkovú trubicu od vysávača, jedinú pevnú vec, ktorú nahmatala. Rozohnala sa a len čo Spiderman neistým a tackavým krokom vstúpil cez pootvorené dvere dnu, šmacla ho tou trubicou celou silou rovno po gebuli. Reakcia bola prekvapivá. Spiderman stihol len čosi zachrapčať a rozvalil sa horeznačky, strhnúc so sebou drevené zábradlie, ktoré  zaprašťalo a ľahlo k zemi, spolu s ním.

Asi psychický tlak na jej pocuchané nervy spôsobil, že v okamihu zbledla, trubica jej vypadla z rúk a ona takmer omdlela. Preboha ! Hans ! Ja som zabila Hansa !

Skočila na terasu a tam v prítmí triesok a hniezde krušpánu ležalo vyvalené nevládne telo - skade ruka, skade noha. Miesto činu vyzeralo ako po poriadnej bitke. Svietila si len baterkou, nechcela zalarmovať celú ulicu. Nahla sa bližšie k pokrútenému telíčku. Zacítila ostrý puch alkoholu a na jej radosť začula chrápanie. Prešacovala ho na hlave ako pri colnej prehliadke, žiadne vlhké miesto po krvi nenašla. Drichmal ako zarezaný. Vďaka ti, bože ! Teraz musí zahladiť všetky stopy. Chytila ho pod pazuchy a snažila sa vtiahnuť ho dovnútra. Odrazu sa to šťúple chlapča zmenilo na mech cementu. Ťahala ho teda po zemi, udychčane a nadávajúc si do... Podarilo sa jej však dotiahnuť opilca len do jej spálne. Ten chrčal spokojne, evidentne si hovel vo svojej opici. Hore ho nevytiahne a takisto nechcela, aby vedeli o tom, že ho takmer prizabila. Tak si ho vložila do svojej postele. Bola to fuška, ale zvládla to. Vzala si len deku, nechala ho tam a potichu išla do kuchyne. Vyspí sa na lavici a ráno sa uvidí. Teraz toho bolo na ňu priveľa. Omyl !

Nestihla si ani ľahnúť, keď znovu začula podozrivé zvuky.- Anča, tebe už načisto šibe ! - karhala sa v duchu.

Zaostrila sluch a ušné radary pracovali na plné obrátky. - Tak, ale už mám toho dosť ! -

V jej spálni bolo všetko v poriadku, Spiderman chrčal ako píla, spokojne si odfukujúc. Tak, čo sú toto za zvuky ? Buchot ! Preboha ! Vchodové dvere !

Prikrčila sa a reflexívne siahla po najbližšom donucovacom prostriedku. Tentokrát to bola železná lopatka. Keď prišla k dverám ovial ju smrteľný strach a jej močový zvierač , opotrebovaný troma pôrodmi sa prejavil troma cvrknutiami... Dvere boli dokorán otvorené a jej holé lýtka olizol studený prievan...

Tak toto už sranda nie je. Ruky sa jej triasli strachom a sucho v ústach jej prilepilo jazyk o korunku. Pootvorené dvere zívali prázdnotou, nevidela nikoho, aj keby prisahala, že začula kroky a šramot. Rýchlo ich zatvorila, otočila kľúčom a v tej chvíli ju ktosi zo zadu chytil za plece. To bola chyba ! Inštinktívne sa rozohnala, otočila a tresk ho rovno do tváre! To čo nasledovalo ba sa dalo nazvať nepodarenou paródiou na Scarie Movie. Ďalší Spiderman sa zložil k jej nohám, jojkajúc a stonajúc známym hlasom. Zažala svetlo a pochopila. To nebol Spiderman, to bol Batman, teda skutočný Hans. Zakrýval si tvár i rozťatú peru, triasol strachom a bolesťou.

Teraz už ničomu nerozumela. Po dvoch hodinách spoločného vyšetrovania zistili, že muž v jej posteli bol susedov syn, ktorý sa tak opil, že si pomýlil dom. Poriadna hrča na čele mu však dala ponaučenie, že so slovenskou opatrovateľkou nie sú žiadne špásy. Na druhý deň prišiel s bonboniérou, ospravedlnením a spoločne s otcom opravili zdemolované zábradlie. Jeho otec ju po celý čas uznanlivo tľapkal po pleci, smial sa ako už dobrých dvadsať rokov nie. Mladý Spiderman sa hanbil a schovával svoj jednorožec pod šiltovkou. Batman- teda Hans bol na tom podobne, dva dni sa nedokázal poriadne najesť, pusu mal spuchnutú akoby ho uštipla včela. Aj uhryzla, ale lopatka na smetie. Nuž, druhý krát si dá pozor na neuvážené spôsoby. Na tomto zážitku sa smiala celá Seglerstrasse ešte týždeň. Stala sa hviezdou. Babka mala lepšiu ochranku ako prezident Fisher ! Za jednu hodinu dokázala spacifikovať dvoch amerických hrdinov Spidermana a Batmana. Ale, uznajte, kto už má rozoznať v takej čierno- čiernej tme tých ťažkoodencov ? Jedno je isté, že do ich domu sa žiadny zlodej bez fyzickej ujmy nedostane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?