Milý ujo prezident

Autor: Angelika Horňáková | 18.3.2014 o 18:29 | (upravené 27.3.2014 o 18:17) Karma článku: 8,43 | Prečítané:  677x

Najkrajšia je čistá detská naivita a úprimnosť. Myslíte si, že oni nerozumejú, nepočúvajú nás ? Omyl! U nich funguje ešte aj ten zázračný zmysel, ktorý sme my dospelí už dávno stratili.. Slohovú prácu takmer desaťročného chlapca som trošku gramaticky doladila,ale tie hlboké detské úvahy som ponechala...

Milý ujo prezident !

V škole sme dostali za domácu úlohu napísať list prezidentovi našej republiky a napísať ako by mal ujo prezident podľa nás vyzerať. V škole nám pani učiteľka vysvetlila čo je politika, ústava, parlament aj prezident. Vysvetlila nám ako pracuje štát. Najviac sa mi páčilo to, že náš štát sa musí o nás deti postarať, keby mamka s ockom nevládali. Pani učiteľka nám povedala, čo sú voľby a  načo sú dobré. Peťko Kovaľčík zase vyrušoval a povedal, že u nich doma sa o politike už nerozprávajú, lebo to zakázala ich mamka. K tomu pridal neslušné slovo, začo mu pani učiteľka dala poznámku do žiackej knižky a ja som mu zas vybral salámu z desiaty a zas som ju schoval do svojho chleba.

Pani učiteľka ma pochválila, že som najkrajšie z celej triedy nakreslil slovenskú zástavu. Pomáhala mi s ňou mamička.

V sobotu vraj budeme mať nového prezidenta a ten starý pôjde do dôchodku ako môj dedko. Možno budú spolu chodiť na ryby, ak ho teta prezidentová pustí, lebo moja babka sa stále hnevá na dedka, že z rybačky chodí stále nacapaný. Neviem, čo to je ale "packy" má aj náš pes Darfy. A ryby majú plutvy. To viem, lebo mám doma akvárium. Rodičia mi povedali, že náš ujo prezident sa asi bude volať Fico, alebo Kiska. Zapamätal som si to, lebo majú krátke mená a dosť veľa ich doma počujem. Mamička minule povedala, že toho uja Fica vidí už aj v chladničke. Ale asi sa pomýlila, lebo v chladničke som nikoho nenašiel. Otecko je asi z roboty veľmi unavený, lebo sa rozpráva s ujom Kiskom, ktorý sedel v televízii. A a ja  viem, že s televízorom sa rozprávať nedá. Ocko je potom nahnevaný a počul som ho ako hovoril mamke : Ľutujem naše deti. Tuto Maťo má viac rozumu ako Fico s Kiskom dohromady ! Keďže sa ocko hneval asi ho tí dvaja ujovia, ktorí budú prezidenti veľmi nahnevali. A ja keď hnevám tak mi mamka zakáže hry na počítači, zamkne bicykel a nemôžem ísť ani s kamarátmi vonku. Asi by mali aj uja Fica, aj uja Kisku tiež potrestať a dať im domáce väzenie. Len neviem, či by aj takí veľkí počúvali moju mamku.

Keď som sa dedka opýtal na prezidentov, povedal: Obidvaja sú rovnakí a klamú. A klamať sa nemá. To nám hovoril i pán farár na náboženstve.  Ujo Fico je vraj premiér. Pani učiteľka nám hovorila, čo to znamená, ale veľa z toho som nerozumel. Moja kamarátka Dianka mi v škole povedala, že premiér má viac sily ako prezident. A jej to povedala babka.

Myslím si, že ujo Fico má svaly a preto sa ho všetci boja. Neviem, čo robí taký premiér, ale asi sa veľmi nudí a tak chce byť prezidentom, aby sme ho potom mali v škole na stene. Nie je ale pekné, keď už ujo Fico robotu má a chce ďalšiu. Možno málo zarobí ako môj ocko a preto chce fušku. Ocko mi povedal, že fuška je robota ako dupľa. Dupľa je to, keď si chodím v škole dvakrát na buchty. Dupľu robí môj ocko,aby vyplatil peniažky, ktoré nám požičali na domček.

Možno je ujo Kiska chudobnejší ako Harry Potter. Počul som ako dedko hovoril niečo o čarovaní. Rozumel som z toho, že ujo Kiska dokáže vidieť do hlavy každému a potom mu počarovať.

Nový prezident bude asi svalnatý, alebo čarodejník. Ja by som chcel, aby náš pán prezident bol dobrý ako náš ujo školník.

Ujo školník vie všetko opraviť a nájsť vždy, keď sa niekomu niečo stratí. Aj minule som stratil jednu botasku, on mi ju však priniesol, lebo mám tam vypísané svoje meno. Pani učiteľka povedala, že má zlaté ruky. Chcel by som, aby aj náš prezident mal zlaté ruky a veľa kamarátov ako ujo školník. Neviem, či má ujo Fico a ujo Kiska veľa kamarátov. Možno si nejakých nájdu až keď budú prezidentmi, lebo teraz nemajú čas. Súťaž o prezidenta sa mi nepáči, lebo ju dávajú na každom programe v telke a rodičia sú potom nervózni.

Minule mi mamka zabudla prišiť gombík.

PS : A ešte by som chcel, aby nám pan prezident kúpil more.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?